۳ آذر ۱۳۹۶

چگونه مقاله فلسفی بنویسیم

اگر در حال نوشتن مقاله فلسفی برای یک کلاس یا یک ارائه هستید می بایست نکاتی را رعایت کنید که در این مقاله آموزشی به طور کامل به شرح آن پرداخته ایم

نوشتن مقاله فلسفی چگونه است؟

درک هدف از نوشتن مقاله فلسفی

هر مقاله ای که می نویسید یک هدف دارد. اگر در حال نوشتن مقاله فلسفی برای یک کلاس یا یک ارائه هستید، سؤالی که باید به آن پاسخ دهید ممکن است قبلا ارائه شده باشد. پس حتما سوالات مرتبط با آنچه به دنبال پاسخ به آن هستید را تحقیق کنید تا مسائل را تکرار نکنید؛ همچنین شما باید سوال یا ایده ای را که می خواهید درباره آن بنویسید با طرح کردن پرسش های مناسب به درستی شناسایی کنید.

اطمینان حاصل کنید که پاسخ روشنی به سوال اصلی خود دارید

سوال اصلی شما ممکن است نیاز به تقسیم بندی به بخش های مختلف داشته باشد که هر یک از آنها نیاز به پاسخ روشن و پرداختن کافی به موضوع دارد. همانطور که این زیرمجموعه ها را طراحی می کنید، ساختار مقاله شما شروع به شکل گرفتن می کند. مقاله ای که می نویسید می بایست پاسخی درست به سوال اصلی مقاله مطرح کند. در ضمن مقاله شما می بایست از حالت خطابه دور و به شیوه استدلال نزدیک باشد تا مقاله قابل قبول تری شود

به طور همه جانبه به مقاله بپردازید

همه ی مسائل مربوط به یک موضوع را در نوشتن مقاله فلسفی رعایت کنید؛ پیش بینی نقدهایی که ممکن است به هر بخش از مقاله شما بشود را انجام دهید و حتما آن نقدها را نیز بنویسید و اگر خود نقد را نمی نویسید، یک پاسخ اجمالی به آن نقد را در مقاله تان بگنجانید تا بعدها اگر نیاز شد، پاسخ کامل تری به نقدها بدهید. البته نباید غفلت کنید که اکثر مقاله باید به توضیح ایده های اصلی متمرکز شود.

همچنین بخوانید:
۶ چیزی که قبل از شرکت در کارگاه فلسفه باید بدانید

قبل از اینکه بخواهید قطعه خود را بنویسید، باید ایده هایی را که می خواهید استفاده کنید، سازماندهی کنید. شما می توانید این کار را با استفاده از هر روش پیش نویس یا پیش نوشتاری انتخاب کنید.بخش های مهم مقاله تان را در جعبه های مخصوص قرار دهید تا با این جلب توجه بتوانید، موقعیت و نتیجه گیری های مقاله تان را نشان دهید.

واضح بنویسید
  1. هنگام نوشتن مقاله فلسفی خود، باید زبان گویا و به دور از تکلف داشته باشید
  2. از استفاده کردن از نشان ها و سمبل های لغتی بیجا پرهیز کنید و تمرکزتان روی ارائه محتوای معنی دار باشد.
  3. از هر چیز غیر ضروری برای آن موضوع بگذرید. مواد نامناسب و تکراری باید خارج شوند.
  4. شرایط کلیدی خود را تعریف کنید و از آنها استفاده کنید.
  5. مقاله خود را مرور کنید پس از نوشتن اولین پیش نویس خود، به عقب برگردید و استدلال و نوشتاری خود را بررسی کنید.
  6. استدلال های ضعیف باید در مقاله شما یا تقویت شود یا از آن حذف شود.
  7. گرامر ضعیف، فرایندهای تفکر ناسازگار و پاراگرافهای پر از تکرار باید بازنویسی شود.
4.9/5 - (14 امتیاز)

نظرات