درحال برگزاری
442 ثبت نامی‌ها

کلاس آنلاین آموزش منطق از صفر

چرا در کلاس مجازی منطق از صفر شرکت کنم؟

برای ورودی قوی و حرفه‌ای به مباحث فلسفه، نیاز شدیدی به یادگیری «اصولی» منطق از صفر و با یک استاد حرفه‌ای وجود دارد. بیش از 90 درصد افرادی که در فهم مسائل فلسفه به مشکل بر می‌خورند، ریشه اصلی آن در عدم تسلط به مباحث منطق است.

علم منطق پایه و دروازه ورود به فلسفه است.

تاریخ شروع دوره: شنبه دوشنبه ساعت 17:30 الی 19 از چهارم تیرماه 1403

 

در کلاس مجازی منطق از صفر :

به صورت اصولی و مفید شروع به مطالعه مباحث منطق می‌کنیم

در هر جلسه، تمرین‌های عملی مربوط به مبحث را با وسواس زیاد انجام می‌دهیم و برای جلسه بعد تمرینات و تکالیف در نظر گرفته شده را شما حل می‌کنید.

بعد از اتمام هر فصل یک آزمون برای سنجش آنچه یاد گرفته‌اید، پیش‌بینی شده است.

مباحث تکمیلی مربوط به «مسائل فلسفه» نیز در خلال مباحث هر جلسه به شرکت کنندگان به عنوان نکات مهم ارائه می‌شود.

لذتِ بحث و گفتگوی منطقی را از منزل تجربه خواهید کرد.

 

 • می‌خواهید مهارت‌تان در مطالعه آثار فلسفی را بالا ببرید؟
 • می‌خواهید یک بار برای همیشه از سیر تا پیاز «منطق» را بدانید؟
 • می‌خواهید «منطق» را به صورت مفهومی و با بیانی ساده و امروزی مطالعه کنید؟

 

نحوه برگزاری کلاس به صورت ویدئوکال و آنلاین (در بستر اسکایپ) است و هر جلسه در 90 دقیقه برگزار خواهد شد.

 

هر شرکت کننده در هفته دو جلسه خواهد داشت که ترم اول در 12 جلسه برگزار خواهد شد. سرفصل‌های هر جلسه در ادامه قرار گرفته است.

 

بحث منطق در سه ترم برگزار می‌شود که ترم اول شامل بخش تصورات، ترم دوم شامل بخش تصدیقات و ترم سوم شامل بخش صنعتهای پنجگانه است.

 

با توجه به محدود بودن ظرفیت اولویت با کسانی است که فرآیند ثبت نام را زودتر انجام دهند.

 

ویژگی‌های منحصر به فرد دوره مجازی آموزش منطق:

 • جلسه صفر ترم اول جهت آشنایی هرچه بیشتر شرکت کنندگان با فضای کلاس و مباحث دوره و هماهنگی بهتر توسط استاد دوره و به صورت رایگان برگزار می‌شود.
 • جلسه جمع بندی ترم اول بعد از اتمام مباحث و توسط استاد دوره جهت رفع اشکال شرکت کنندگان به صورت رایگان برگزار می‌شود.
 • در واقع ترم اول دارای 17 جلسه است که شما برای جلسه صفر و جلسه جمع بندی هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنید.
 • پرسش و پاسخ‌های بین استاد دوره و شرکت کنندگان به طور مرتب و هر جلسه قبل از شروع کلاس انجام می‌شود.
 • فرصت ارتباط با یک استاد با تجربه را خواهید داشت. استاد این دوره بیش از هفت سال مشغول به تدریس منطق است.
 • از شرکت کنندگان دوره خواسته می‌شود که خلاصه نویسی هر جلسه را در گروه کلاس ارسال کنند تا روند پیشرفت مباحث ارزیابی شود.
 • فایل صوتی در پروفایل کاربری برای همیشه در دسترس شرکت کنندگان خواهد بود.
 • ارتباط صمیمی و بدون تکلّف با استاد این دوره، یکی از ویژگی‌های مهم این دوره است.

 

تاریخ شروع دوره: شنبه دوشنبه ساعت 17:30 الی 19 از چهارم تیرماه 1403

 

اگر هنوز هم برای شرکت در این دوره تردید دارید، پیشنهاد می‌کنیم نظرات شرکت کنندگان دوره را (کمی پایین تر) مطالعه کنید

سوالات متداول

به صورت عمومی کتاب پیشنهادی کتاب منطق نوشته دکتر خوانساری یا «المنطق» نوشته علامه مظفر است. اما ممکن است بنا به فضای کلاس کتابی اضافه شود یا کتاب دیگری انتخاب شود که کاملا بسته به پیش نیازهای شرکت کنندگان و نظر استاد کلاس دارد.

خیر، هیچ پیش نیازی ندارد و این کلاس مخصوص افرادی است که هیچ آشنایی قبلی ندارند یا به صورت پراکنده مطالعه داشته‌اند

خیر، کلاس منطق درباره اصول و روش تفکر صحیح است. در این کلاس شما با صحیح اندیشیدن در منطق به طور کامل آشنا خواهید شد.

خیر این کلاس، تمرکزش روی منطق کلاسیک (قدیم) است.

خیر این دوره به صورت آنلاین (ویدئوکال) برگزار می‌شود و هر جا که اینترنت داشته باشید، می‌توانید در کلاس شرکت کنید.

بله، اگر امکان حضور در کلاس (حتی آنلاین را) ندارید می‌توانید بعد از هر جلسه از طریق پنل کاربری «فایل صوتی» کلاس را دریافت کنید. فراموش نکنید که خلاصه نویسی تان را در گروه کلاس ارسال کنید تا بتوانیم روند پیشرفت مباحث، بهتر کمکتان کنیم

تفاوت مهم این کلاس با هر کلاس دیگری در حلاجی کردن مطالب، هر چه ساده‌تر و قابل فهم‌تر کردن مطالب برای هر «شخصِ شرکت کننده» در کلاس است. چون جمعیت کلاس کم است و زمان نسبتا خوبی هم داریم؛ بدون اینکه مطلبی را متوجه شده باشید، از آن متن عبور نمی‌کنیم. صد البته که تمرین کردن در منزل و پشتکار مطالعه هر فرد است که آموزش‌های کلاس را به ثمر می‌رساند.

خواندن چندین باره منطق و ملکه کردن آنها در ذهن، کاری بسیار مفید و حتی گاهی ضروری است. اگر وقت کافی دارید، چرا که نه. شرکت کنید.

حتما این دوره برای شما مفید است به شرطی که «محدودیت زمانی» نداشته باشید. چون مطالب به صورت تیتروار و تستی بررسی نمی‌کنیم، بلکه به شرح کامل آنها می‌پردازیم. اگر زمان (8 هفته) دارید، شرکت کنید. برای هر مقطعی از کنکور (کارشناسی یا کارشناسی ارشد) این کلاس مناسب است.

از طریق ویدئو کال ( video call ) در بستر اسکایپ و آنلاین برگزار می‌شود

بله در حال حاضر بدون هیچ مشکلی اسکایپ فعال است و با نصب اپ و ثبت نام می‌توانید براحتی در کلاس شرکت کنید

بلافاصله بعد از ثبت نام شما به لینک کلاس + کتابهای مورد نیاز + فایل راهنما در پروفایل کاربری تان دسترسی خواهید داشت که جزئیات به طور کامل ذکر شده است.

در دو ترم برگزار می شود که هر ترم به صورت جدا ثبت نام می شود. فقط از شرکت کنندگان ترم اول بعدها دعوت می‌شود تا در ترم دوم بحث را ادامه دهند.

جلسات ترم اول - منطق تصورات

 • 5 دقیقه
 • 10 دقیقه
 • 12 دقیقه
 • 90 دقیقه
 • 90 دقیقه
 • 90 دقیقه
 • 60 دقیقه
 • 30 دقیقه

مدرس دوره

ایل امان کُر
محقق و پژوهشگر فلسفه

با سابقه تدریس «منطق» به مدت هفت سال برای مقاطع مختلف تحصیلی

مخاطبین دوره

این دوره برای چه کسانی توصیه می‌شود؟
 • کسانی که به علوم عقلی علاقه دارند
 • کسانی که تا بحال مطالعه در منطق نداشته‌اند
 • کسانی که کنکوری هستند اما فرصت کافی دارند
 • کسانی که دنبال فهم مسائل فلسفه هستند
 • کسانی که منطق را پراکنده مطالعه داشته‌اند اما می‌خواهند تسلط پیدا کنند

این دوره برای چه کسانی توصیه نمی‌شود؟
 • کسانی که علاقه‌ای به مباحث منطق و فلسفه ندارند
 • کسانی که پرداختن به فلسفه را بیهوده می‌دانند
 • کسانی که از آنچه الان در منطق و فلسفه هستند، راضی‌اند
 • کسانی که خود را نیازمند به آموزش نمی‌دانند
 • کسانی که هزینه برای آموزش منطق را اتلاف هزینه می‌دانند

جلسات ترم دوم - بخش تصدیقات

 • 90 دقیقه

دوره آنلاین

 • تعداد جلسات: 17 جلسه (هزینه 14 جلسه دریافت می‌شود)
 • نحوه پرداخت: اینترنتی
 • مدرس: ایل امان کُر
 • نحوه تشکیل دوره: به صورت ویدئوکال در اسکایپ
 • دسترسی به فایل‌ها: دائمی و در پنل کاربری فیلسوف یار

1,250,000 تومان

پاک کردن

دیدگاهها

 1. زهرا ۱۲ آبان ۱۳۹۹

  سلام .. کلاس بسیار فوقالعاده ای بود استاد با زبان شیرین درس سخت منطق را اموزش دادند و واقعا راضی بودم که در این دوره شرکت کردم و واقعا از زحمات استاد ممنونم که همیشه به تمام سوالات ما صبر و حوصله جواب میدادند .. یک پیشنهاد کوچکی که داشتم این بود که بحث آزمون تا فصل سوم ادامه پیدا کرد و اگر تا آخر ادامه پیدا میکرد یک انگیزه و کشش خوب و قویی بود برای اینکه به شکل منظم تری درس ها را بخوانیم و بعد ازمون را بزنیم و رفع اشکال کنیم که خیلی خیلی بهتر باعث می شد مطالب جا بیفتد.

 2. سمرا شفق مهر ۱۴ آبان ۱۳۹۹

  من در کلاس منطق بیشتر بخاطر دغدغه ی شخصی شرکت کردم و البته خیلی زود فهمیدم که فرض من در مورد علم منطق کاملا اشتباه بود، و این که شاید به طور کلی برای من، متن کتاب سنگین و حجم مطالب زیاد بود و با بسیاری از این مفاهیم و یا حداقل اصطلاحات آن ها برای اولین بار مواجه شدم باعث شد تا احساس نیاز به تمرین و تکرار بیشتر ی داشته باشم.اما با این همه دوره ی منطق از بسیاری جهات برای من تجربه ی ارزنده و مطلوبی بود مانند این که به میزان قابل توجهی از پراکندگی ها و دور های فکری ام کم کرد،به آن ها نظم بخشید و نقشه ی راه و سوالات جدید به وجود آورد و به مطالعه ام کمک کرد ……….
  خلاصه نویسی های بعد از درس برای بازاندیشی و دوره ی مسیر یادگیری بسیار کمک کننده است و استاد هم اگر جایی نیاز به توضیح مجدد داشته باشد دوباره و یا حتی چندین باره توضیح می دهد، فقط کافی است تا خود کمی مطالعه داشته باشید. کلاس جو خوبی دارد و با آرامش می توانید همه ی سوالات خود را بپرسید و خیالتان راحت باشد که شاید به اندازه ی خودتان برای استاد هم کمک به پیدا کردن پاسخ پرسش هایتان و یادگیری مطالب مهم است و بی نهایت با توجه و دقت و صبوری و حوصله ی بسیار زمان می گذارد و پاسخ می دهد.
  و در آخر باید اضافه کنم از این که با این مدرسه آشنا شدم خوشحالم و از استاد گرامی و همه ی کسانی که در مدرسه ی فیلسوف یار،در این روزهای کرونایی با همه ی سختی های تدریس مجازی و تشکیل کلاس، فرصت دانش افزایی را برای من و دیگران به وجود آوردند بسیار متشکرم.

 3. مجتبی نبئی ۱۷ آبان ۱۳۹۹

  سلام ، من یکی از شرکت کنندگان در دوره جاری درس منطق هستم ، در مورد مباحث منطقی قبلا بطور پراکنده مطالعاتی داشته ام ولی در این دوره مباحث منطقی را منسجم و یک پارچه یافتم ، کتاب منتخب در این دوره کتاب منطق مظفر میباشد ، این کتاب یک مرجع معتبر در مباحث منطقی است که ترجمه سلیس دکتر علی شیروانی و پی نوشت های دو تن از اساتید مسلم معاصر آقایان فیاضی و غروی غنای منحصر به فردی به کتاب بخشیده است.

  مدرس محترم ، در کار خود استاد و تسلط کافی به مباحث اصلی وجانبی و کاربردی منطق را دارند ، مطالب درسی برنامه ریزی شده و فارغ از تعلق خاطر به مکتب خاصی بر اساس مفاد و پذیرش کلاس ارائه میگردد.

  برگزاری دوره های مجازی از این گونه در این مقطع ، فرصتی است طلایی که ضمن رعایت محدودیت ها در حضور فیزیکی امکان حداکثری تحصیلات تکمیلی را با هزینه اجرایی کمتر فراهم آورده است.

  منطق باب جدیدی در نگرش صحیح به جهان پیرامون را فراهم می آورد، لذا شرکت در این دوره را برای کلیه فارغ التحصیلان دانشگاهی و بخصوص برای رشته های غیر علوم انسانی اعم از پزشکی و مهندسی که کمتر فرصت توجه به اصول موضوعه در مباحث منطقی قدیم را داشته اند و صرفا با آشنایی به منطق جدید تصور درست اندیشیدن را دارند ، توصیه مینمایم .

 4. ماهرخ دبیری ۷ آذر ۱۳۹۹

  دوستان سلام. از اواخر شهریور ماه امسال کلاس آموزش منطق را با آقای کر آغاز کردم. اولین بار بود که آموزش منطق می دیدم و قبلا هیچ آشنایی با این علم نداشتم. اکنون بسیار خوشحالم که در این کلاس ها شرکت کردم. افق تازه ای پیش رویم گشوده شده است. کاش خیلی پیش از این به منطق می پرداختم که تفکر درست در هر رشته و در تمام مراحل زندگی حتی در امور روزمره را به ما می آموزد و ابزار درک تمام علوم است. استاد کر با تسلط کامل به مباحث منطق و روش تدریس عالی و بیان سلیس بهترین راهنما برای ما منطق دوستان بوده اند. شرکت در این دوره ها را به تمام افراد توصیه می کنم، چه رشته تحصیلی شان فلسفه باشد و چه نباشد.

 5. مژگان کلانتری ۱۲ آذر ۱۳۹۹

  مژگان کلانتری
  سلام دوستان، کلاس منطق رادر ۱۹ جلسه فشرده گذراندم و با توجه به اینکه قبلا آشنایی با آن را داشتم اما مرور آن برایم بسیار مفیدو لازم بود از این لحاظ که فهمیدم خطاهای ذهنی برای همه وجود دارد برای کم کردن آن ویا از بین بردن آن نیاز به ابزار منطق داریم، همیشه برام سوال بود که چقدر اختلاف نظر راجع به یک مسئله میان افراد، خصوصا علما وجود داردمنطق پاسخم را دارد واینکه تفکر ۵مرحله دارد وهرکس برای رسیدن به مطلوب روشی متفاوت را طی می‌کند. بنابراین منطق یک جورایی ورزش ذهنی هم هست. با مطالعه کتابهای مختلف روش های کاربرد منطقی مولف را متوجه میشوم و مطالعه را برایم جذاب تر میکندو… البته نا گفته نماند همه اینها را مدیون استادان خوب از جمله استاد کر ومجموعه مدرسه فلسفه هستم که با بیان شیوا و رسایشان مرا یاری کردند و با وجود شرایط اپیدمی کرونا همچنان مجموعه فعال بود. درپایان به نظرمن یادگیری منطق ارزش گذاشتن وقت و هزینه را دارد، و برای تمامی رشته ها سودمند خواهد بود

 6. فائزه حق شناس ۲ دی ۱۳۹۹

  سلام؛ دوستانی که می خوان ثبت نام کنن دقت کنند که حتما فرصت مطالعه داشته باشید. من خودم فکر نمی کردم حجم مطالب اینقدر زیاد و متنوع باشه البته واقعا جناب استاد بسیار صبور و متخصص هستند و خیلی به بنده کمک کردند. تنوع و حجم مطالب بالاست و این به حاطر خود منطق هست من به این سرفصلهایی که گذاشته شده بود در سایت موقع ثبت نام دقت نکرده بودم و موقعی که وارد دوره شدم فهمیدم که واقعا یک وقت مناسب میخواد که روی مطالب کلاس تمرکز کنم
  بعد از اینکه دوره ما تموم شد حدود یک ماه بعد مجددا صوت جلسات را شروع کردم به گوش کردن و تمرکز کردن و تازه فهمیدم که چی به چی شد و خوشبختانه یک جلسه جمع بنی هم تونستم با استاد داشته باشم و الان هم دارم مجددا تمرین می کنم. دوستانی که جدی نمیخوان مطالعه کنن یا فکر میکنن دوره الکیی هست واقعا این طور نیست. همین

  متشکرم از فیلسوف یار و استاد کر که همراهی و صبوری بسیاری به خرج می دهند

 7. امیرسالار پورحسن ۲۹ تیر ۱۴۰۰

  نکته خیلی جالب برای من این بود که استاد کر اصلا عجله ندارن و حتی با صرف زمان خیلی بیشتر حاضرن مطالب با چالش وارد ذهن دانشجو بشه نه صرفا تزریق بشه. ایشون بسیار شنونده هستند و صبور و متعهد به کارشون. دوره هم بسیار جامع و کاربردی بود و با حواس جمع استاد و دقت نظرشون معمولا همه سوالات مرتفع میشد.

  در عین حال ورود به این دوره، یک مسیر خیلی مشخص برای مطالعه منطق و فلسفه میده که میشه درون جلو رفت.

 8. صحورا دموخ ۳ شهریور ۱۴۰۰

  با سلام
  از آنجایی که نقطه قوت و ضعف هر دوره ی آموزشی استادی توانا و حاذق می باشد از نقطه قوت های دوره های آموزشی فیلسوف یار استاد حاذق و توانا با قدرت بیان بالا و رسا می باشد با اینکه رشته تحصیلی من هیچ ربطی به منطق و فلسفه و یا حتی ادبیات ندارد اما به راحتی مسائل منطق را یاد گرفتم . از دیگر نقات قوت دوره های آموزشی فیلسوف یار قرار گرفتن صوت کلاس در پنل کاربری می باشد که بسیار کمک کننده برای مرور مجدد درس و همچنین برای کسانی که به هر دلیل نتوانسته اند در کلاس حضور داشته باشند در نظر گرفته شده است .
  با تشکر از تمامی عوامل فیلسوف یار

 9. امیر علی مهرآذر ۱۸ مهر ۱۴۰۰

  سطح علمی کلاس ها خیلی رضایت بخش است . خیلی آموزنده و مفید بود .

 10. رامین منصفی ۱۱ خرداد ۱۴۰۱

  سلام و دورد
  کلاس خوبی گذراندم و مطالب فراوان آموختم. کلاس ها طبقه بندی شده و طبق سرفصل منطم پیش می رفت. در زمان کلاس یا آخر کلاس پرسش و پاسخ نیز داشتیم.. هم اکنون مشغول مطالعه دوباره مطالب هستم.
  با تشکر فراوان.

 11. صادق شیرعلی پور ۲۰ شهریور ۱۴۰۱

  با سلام اولا از مجموعه فیلسوف‌یار که شرایط برگزاری کلاس مجازی ( برای ما که امکان حضور فیزیکی در کلاس نداریم) فراهم کرد تشکر کنم.
  ثانیا از استاد این دوره که با دقت و توجهِ خاصی تلاش می‌کنند تا درس برای همه دانشجویان قابل فهم باشد تشکر میکنم. فقط باید توجه کرد که منطق هم مانند دیگر علوم نیاز به حل تمرین بسیار زیاد داره.

  اگر به فلسفه علاقه دارید و تا حالا منطق نخوندید، شک نکنید و حتما در کلاس منطق شرکت کنید.

 12. پریسا منصوری ۲۹ شهریور ۱۴۰۱

  جامع و کاربردی بود. جلسه ها از یک نظم مفهومی برخوردار هستند که واقعا ذهن را دسته بندی می کنند و باعث میشن که آران آرام بتونم بفهمم که چطوری فکر می کنم.
  از این مجموعه ارزشمند و به طور اختصاصی از استاد محترم نهایت تشکر را دارم

 13. هستی رحیمی ۵ خرداد ۱۴۰۲

  با سلام
  ب نظر من همانطور که استاد ارجمند فرمودند برای سنجش خطاهای در اندیشه و جلوگیری از آن …
  یک دوره که چه عرض کنم صددوره هم از همین کلاس منطق را بخوانیم شاید ب یاری خداوند بتوانیم راه صلح و سلامت ورضایت با خود ودنیای پیرامون خود را در این زندگی پراز فرازو نشیب جهان هستی بیابیم
  با سپاس و قدردانی از زحمات استاد گرانقدرو صبور و پراز تلاش ما آقای استاد ایل امان کر گرامی نهایت تشکر را از خدمتتان دارم

 14. عادل سپنج نیا ۲۳ مهر ۱۴۰۲

  استاد دوره ی منطق آقای امان کر درک عمیقی از مطالب دارند و معلم بسیار خوبی هستند و در انتقال مفاهیم توانمند هستند. کلاس ایشان برای من بسیار مفید بود.

 15. کوروش رهنما ۱۵ اسفند ۱۴۰۲

  در حال گوش کردن به ویس جلسات گذشته بودم و متوجه شدم جناب آقای کُر بسیار روی علم منطق تسلط دارند چراکه نکاتی که کمتر استادی در تدریسشان توجه دارند، ایشان با صبر برای ما توضیح میدهند، یکی از بهترین دوره هاییست که در حال گذراندن هستیم…به شخصه بسیار بهره میبرم از دوره مذکور..🍀🙏🏻

فقط دانشجویان دوره می‌توانند نظر ارسال کنند