دوره آموزش منطق
ویدئوهای کوتاه از برنامه معرفت

فلسفه کجای زندگی من است؟

  • فلسفه کجای زندگی من است ، فلسفه برای من که کارمند هستم به چه دردی می خورد؟ از فلسفه خیلی بحث می شود، اما برای مردم عادی آیا فلسفه باید دارای جایگاهی باشد؟

فلسفه به شما می گوید که معنی زندگی چیست. همه مردم زندگی می کنند و دلشان می خواهد که خوب زندگی کنند؛ اما معنی زندگی چیست و چرا زندگی می کنیم؟ اگر کسی نداند که برای چه زندگی می کند، زندگی حیوانی دارد. حیوانات بسیار خوب زندگی می کنند اما آیا می دانند که برای چه زندگی می کنند؟ فلسفه کجای زندگی من است یعنی معنی زندگی چیست؟

نهایت چیزی که انسان می خواهد بدست بیاورد چیست؟ وقتی می پرسید که فلسفه کجای زندگی من است پاسخ این است که فلسفه به شما یاد می دهد که بتوانی به سوال معنی زندگی چیست، پاسخ دهی. خوشبختی در چیست. پاسخ به این سوال، در توان هیچ علمی نیست و فقط فلسفه به این مسائل می پردازد. جاودانگی چیست؛ فلسفه در عمل و در زندگی روزمره امروزی به هیچ دردی نمی خورد اما به شما می گوید که معنی زندگی چیست و اساس زندگی شما را معنی می کند؛، وگرنه زندگی که بی معنی باشد، با زندگی حیوان هیچ تفاوتی ندارد.

فلسفه به شما می گوید که معنی زندگی چیست

حیوانات از خوبی و بدی سخن نمی گویند و آنچه که با غریزه شان سازگار باشد، برایشان اتفاق می افتد. اما انسان خوب و بد را می داند و از اخلاق صحبت می کند. اخلاق و خوبی و بدی چیست؟ پاسخ این سوال را در فلسفه باید جستجو کرد. اگر خوب و بد را نمی فهمیدیم، اخلاق معنی نداشت. مردم فکر میکنند که وقتی سوال فلسفی داشته باشند، به سرعت و مانند فست فود، به پاسخ برسند، در حالی که فلسفه یعنی عمیق اندیشیدن و جستجوی معنی زندگی

3.9/5 - (9 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا