آموزش آنلاین منطق از صفر
بزرگداشت علامه طباطبائی

گفتگو با دکتر دینانی درباره علامه طباطبائی

فصل اول قسمت اول

مشخصات فایل برنامه معرفت بیست و سوم آبان ۱۳۸۷

موضوع این قسمت: گفتگو درباره علامه طباطبائی با دکتر دینانی

عنوان فصل: بزرگداشت علامه طباطبائی

مدت زمان برنامه: ۴۲ دقیقه

حجم فایل ویدئویی: ۱۳۵ مگابایت (MP4)

حجم فایل صوتی: ۱۸ مگابایت (MP3)

مختصری از متن برنامه:

برنامه‌های مشابه

گفتگو با دکتر دینانی درباره علامه طباطبائی

مرحوم علامه طباطبایی که اکنون درباره او صحبت می کنیم، مردی بود خیلی کم نظیر. علامه طباطبایی امروز خیلی مطرح است و همه هم ایشان را می شناسند و کمتر کسی است که ایشان را نشناسد. شاگردان فراوانی هم به انواع مختلف داشته است چه شاگردان تفسیری و چه شاگردان فلسفی. الحمدالله هم الان این شاگردان هستند و در کشور فراوانند.

مرحوم علامه طباطبایی، یک مرد جامع بود؛ فیلسوف بود، متکلم بود، مفسر بزرگ بود، فقیه بزرگ بود، اصولی بزرگ بود و ادیب بزرگ بود ادبیات عربی او خیلی کم نظیر بود. آثاری که ایشان در فقه و اصول داشتند و ما دست نوشته های ایشان را می دیدم؛ که نمی دانم اکنون به چاپ رسیده است یا نه، شاید بعضی از آنها به چاپ رسیده باشد.

آن موقع در چهل سال پیش که ما اصرار می کردیم که اجازه بدهید روی اینها کار کرده و آماده چاپ بکنیم، یک جمله ای مکرر می فرمودند که خیلی برای من جالب است و هنوز در ذهنم باقیست؛ هرچه که اصرار می کردیم که اینها آثار فقهی و اصولی مهمی است (کمتر از فقهای دیگر نبودند، اگر بالاتر نبودند مسلماً کمتر هم نبودند.) ایشان در جواب می فرمودند: که من به الکفایه هست. تو گویی که چون حالا در فقه و اصول، کتاب زیاد نوشته می شود، اگر کتاب های ما هم چاپ نشود زیاد مهم نیست. این حرف و همچنین زندگی و رفتار ایشان نشان می داد که به روح زمانه آگاهی داشتند و زمان را خوب می شناخت و می دانست که حالا چه چیزی بیشتر لازم است.

Video-DownloadSound-Download Youtube-download

فایل‌ها بجای «دانلود» پخش و اجرا می شود؟ راهنمای دانلود را بخوانید (اینجا بزنید)

4.5/5 - (8 امتیاز)

۲ دیدگاه

    1. سلام

      متاسفانه کیفیت بهتری از جلسات ابتدایی در دسترس نیست بدلیل اینکه دستگاه ضبط صدای برنامه کیفیت آنالوگ داشته و توانایی ضبط بهتر نبوده در آن زمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا