پاسخ به: اگرروزی متوجه اشتباه خود شویم!

فیلسوف یار بحث و تبادل نظر زنگ تفریح فلسفی اگرروزی متوجه اشتباه خود شویم! پاسخ به: اگرروزی متوجه اشتباه خود شویم!

محمد 70
میهمان

دوست عزیز shpegah
راجع به این فرمایش شما : ((فقط بعنوان حسن ختام تاپیک عرض کنم که بنده نیز صددرصد نظر آقای دکتر را تایید میکنم
ولی دوست عزیز جناب مهندس مقدسی نتیجه ای که شما گرفتید با صحبت آقای دکتر مغایرت دارد.)) ،
بعرض میرسانم که من نتیجه ای اعلام نکرده بودم که با نظریه آقای دکتر … مغایرت داشته باشد !
چند سطر زیر (متن بین دو خط)، نظر آقای دکتر بود که من فقط منعکس نموده ام .
————————————————————————————————————————————
سلام آقای مهندس مقدسی.
اولا سرعت کامپیوترهای دنیا بر حسب mips (milion instruction per second) سنجیده می شود و ابر کامپیوتر ها دراین مقیاس با هم رقابت می کنند نه در بحث هوشمندی.
ثانیا اگر کامپیوتری قادر است بدون نوشتن برنامه و بدون الگوریتم ، کامپیوتر بسازد ، خوب چرا نمی سازد ؟.
اولا سخت افزار نیاز به تکنولوژی دارد و ثانیا نرم افزار نیاز به الگوریتم و بانک اطلاعاتی و پایگاه دانش دارد. پایگاه دانش می تواند استنتاجی باشد ولی بدون داده و بدون الگوریتم نرم افزاری تولید نمی شود.
بنابراین با نظر فوق در مورد ساخت کامپیوتر توانمند و هوشمند بدون الگوریتم جدید و دست ساخت یک کامپیوتر دیگر ممکن نیست و تا به حال هم که بنده حداقل ده ابر کامپیوتر را مشخصاتشان را خوانده ام چنین توانمندی ندیده ام.
————————————————————————————————————————————–
ایشان هم همان نظرات قبلی مرا تایید نموده اند . به اینکه کامپیوترها ، تا برنامه نویس یا کاربر ، جزئیات مسیر حرکت را برایشان مشخص ننمایند قادر به هیچ حرکتی نیستند .
یعنی نمیشود یه سیستم هوشمند ابداع نمود که از بین ده بیت شعر مختلف ، زیباترین کلام را انتخاب کند . مگر اینکه برنامه نویس ، قبلاً تعریف شعر زیباتر را برای سیستم معرفی کرده باشد . اگر این معیار و الگوریتم به ۲۰ کامپیوتر داده شود ، همه یک بیت مشابه انتخاب می نمایند .