شما ممکن است دوست داشته باشید

شما ممکن است دوست داشته باشید

  2 نظر

 1. Sirwan
  2021-03-06

  به نظرم مهم ترین جنبه این دوره اینه که صرفا متن خوانی نیست بلکه آموزش سبک خواندن و مواجهه با متون این سبک رو آموزش می دهند. این مطلب باعث میشه بعد از اتمام دوره کتاب ها و متون مشابه رو با فهم بهتر و فعال تر بتوان خواند و فهمید.
  تسلط کامل استاد دوره (با طرح سوالات ، به چالش کشیدن و مطرح کردن بحث های مرتبط با متن) به منظور آماده کردن ذهن دانشجو برای مواجهه با متن اصلی و فهم بهتر بسیار راهگشا بود.
  این دوره را به تمام کسانی توصیه میکنم که مایل هستند با مفاهیم پایه و اصلی فلسفه ( وجود، ماهیت، عدم، …) آشنا و تا حد خوبی مسلط بشوند.

 2. سمرا شفق مهر
  2021-03-07

  سلام
  خوب است، مطالب کتاب منطق را تا جایی که می توانید کامل و با دقت بخوانید چون اکثر پرسش ها با توجه به مفاهیمی که در کلاس منطق بیان شده، پاسخ داده می شود. اما برای ارتباط با مفاهیم شرح منظومه این مقدار کافی نیست، موضوع بیش از این است و باید آمادگی پذیرش ذهنیِ نگرشی، شاید کاملا متفاوت را در خود پیدا کنید، اما در هر صورت حتی با عدم ارتباط یا پذیرش کامل این نگرش نیز، آشنایی با این مباحث و چالش هایی که به وجود می آورد با همه ی سختی های خود اگر که صبور باشید، در نهایت می تواند به جستجوگری در خود و گسترده شدن افق ذهنی و ظرفیت ادراکی بالاتر بینجامد و برای هنگامی که می خواهیم فهم خود را از هستی برای خود روایت کنیم حتما که بسیار کارساز و پرفایده خواهد بود…
  در آخر از زحمات و تلاش های بی اندازه ی استاد گرامی در تبیین مطالب و مفاهیم شرح منظومه و دیگرانی که در مدرسه ی فیلسوف یار تسهیل گر ایجاد این فرصت هستند، بسیار سپاس گزار و متشکرم.