Sophie_athlete

پاسخ های ارسال شده در انجمن

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته ها
 • Sophie_athlete
  کاربر

  سلام به گمنام زی عزیز.
  این متن زنگ هشداری است برای عده ای که نظام فلسفهٔ فکری یا بالا بردن مهارت اندیشیدن را در بی راهه های گفتگو با دیگران یا استادان فلسفهٔ عتیقه شناس یا تاریخ شناسان لغت گذار جستجو می کنند.
  انسان ها همیشه برای به مهارت رسیدن(چه فیزیولوژیکی یا فیزیکی و چه روانی) تلاش می کنند و این از ابتدای تولد قابل مشاهده است. مهارت جو همیشه باید آگاه باشد که به دام تلاش های غلط نیفتد.
  بهترین روش مهارت ورزی این نیست که بشینیم و مدام عملکرد ها یا عمل نکرده ها را تحلیل کنیم و از بود ها یا نبودها خیال بافی کنیم و خود را سر سپردهٔ شدن یا نشدن رازهای فلسفی بدانیم.
  برای به مهارت رسیدن در هر زمینه ای باید وارد عمل شد و از دور نظریه دادن و تفسیر کردن لغات، خلق ارزش های نو نیست.
  ایرانیان همیشه نو اندیشه بوده اند و این نظام مکتب باز کم تلاش امروزی تقلید کار، دیری ست که افسار جوانان یا مغزهای کوچک نو اندیش آینده را به چرخش دور خود محکوم کرده اند.
  از خواب غفلت وجود راز و جویای راز بودن از دل و روان امرار معاش جویان دانشگاهی و مکتبی و انجمنی باید رها شد تا خود را بیابیم. نه اینکه هنوز خود را نجسته در پی یافتن چیزی که دیگران در جستجویش هستند برویم.
  حرف آخر: خامِ یافتن آگاهی یا خرد از اساتید نشوید، استادی یا راهنمایی وجود ندارد. هر چه هست خودتان هستید خودتان. با نسخهٔ دیگران دارو خوردن خطاست.

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)